Haber

Yüzyılın Koşusuna Bağcılarlı engelliler damgasını vurdu

Bu yıl “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla düzenlenen 45. İstanbul Maratonu’na Bağcılar Belediyesi engelli sporcuları damgasını vurdu. Tekerlekli sandalye kategorisinde yarışan Bağcılarlı sporcular, erkekler ve kadınlar kategorilerindeki tüm kupaları topladı.

Dünyada iki kıta arasındaki tek maraton olma unvanını taşıyan 45. İstanbul Maratonu, bu yıl “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla düzenlendi. 15 ülkeden 140 sporcu ve 50 bine yakın kişinin katıldığı Yüzyılın Koşusu’nda Bağcılar Belediyesi Bedensel Engelliler Takımı da yerini aldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Altunizade kolunda başlayan yarışta sporcular, Beşiktaş, Galata Köprüsü, Bakırköy Hava Harp Okulu ile Sahil Yolu ve Gülhane Parkı güzergahını kullanarak Sultanahmet Meydanı’na ulaştı. 42 kilometre tekerlekli sandalye kategorisinde yarışan Bağcılar Belediyesi sporcularından Ömer Cantay birinci, Fatih Kamuz ikinci, Umut Çabuk ise üçüncü oldu. Kadınlarda Zübeyde Süpürgeci birinci, Hamide Doğangün ikinci, Zeynep Acet ise üçüncü oldu.

 

Cumhuriyetin 100. yılında bizleri gururlandırdılar

Sporcuları başarılarından dolayı tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Cumhuriyet’in 100. yılında bizleri gururlandıran sporcularımızı canı gönülden kutluyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da maddi ve manevi her zaman yanlarında olacağız. ” Şampiyon sporcular da desteklerinden dolayı Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-mengen.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu