Haber

Varank’tan Kılıçdaroğlu’na: Aleviliğinizi kimse sorgulamadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Bursa Kültürpark’ta düzenlediği bayram törenine katıldı.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı “Ben Aleviyim” açıklamasını hatırlatarak, “Proje ortaya koyamayanlar şu anda kimlik siyaseti yapmak için bazı siyasi atılımlar yapıyor. ve Türkiye’nin sosyolojik fay hatlarını tetikliyor.Kılıçdaroğlu dururken çıkıp ‘Ben Aleviyim.Bizim kimsenin kimliğiyle sorunumuz yok.Kimlik siyaseti eski Türkiye’de kaldı, koltuk pazarlığı siyaseti eski Türkiye’de kaldı’ diye fotoğraf çektiriyor. Eski Türkiye.”

Muhalefetin eski Türkiye’yi yeniden gündeme getirmeye çalıştığını söyleyen Mustafa Varank, sözlerini şöyle noktaladı: “Hatırlarsınız ellerinde olanlar. Biz bunları geride bıraktık sanırken, bu arkadaşlar onları diriltmeye çalışıyorlar ama milletimiz bu bölücü kimlik siyasetine, bu koltuk pazarlığı siyasetine, koalisyon siyasetine inşallah boyun eğmez.” (HABER MERKEZİ)

kofcazajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu