Haber

Suudilerden depremzedelere uydu sağlık hizmeti

Suudi Arabistan Kralı Salman Yardım Vakfı Acil Yardımlar Genel Müdürü Fahad A. Al Osaimi, 7 TIR malzemeyle geldiği Adıyaman’ın Kuyulu İlçesi’nde, sağlık çalışanlarının beyin sarsıntısı geçirdiği Suudi Arabistan hastanelerinde olduğunu söyledi. alan uydu ile birbirine bağlandı, ameliyatlar sırasında konsültasyon hizmeti verildi.

Suudi Arabistan’da Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’a yönelik yardım kuruluşu, 3 şubeden 165 kişiyle deprem bölgesinde hizmet veriyor. Söz konusu yardım kuruluşu, Adıyaman’ın kırsal Kuyulu Mahallesi’nde 7 tır çadır, gıda ve mutfak malzemesi dağıttı. King Salman Yardım Derneği Acil Yardımlar Genel Müdürü Fahad A. Al. Osaimi, sarsıntı bölgesinde sağlık, medikal, arama kurtarma ve malzeme dağıtımı olmak üzere 3 farklı küme ile hizmet verdiklerini söyledi.

Tıbbi anlamda sağlık anlamında Suudi Arabistan hastanelerinde hastaların uydu üzerinden teşhis ve tedavilerinin yapıldığını söyleyen Osaimi, “Sahada ve Suudi Arabistan’da 165 kişi, 1000 gönüllü bekliyor. Bizden de haber bekliyorlar. , uydu üzerinden dijital sağlık hizmeti arayabiliriz.Ameliyatlarda Suudi Arabistan hastanelerine bağlanarak konsültasyon hizmeti veriyoruz.Suudi Arabistan’daki doktor ve hastanelerle hastaları burada buluşturuyoruz.Böyle bir sistem kurduk.Dijital de kurduk. Uzaktan cerrahi, uzaktan sağlık hizmeti Kardiyoloji alanında yapılan bu ameliyatlarda kalp hastalıkları, “Suudi Arabistan’daki hastanelerdeki doktorlarla kameralarla bağlantı kuruyoruz. Oradaki doktorlar tedavi hizmeti veriyor. En ücra köşelere bile ulaşıp çadır kuruyoruz” dedi. “Bunlar Suudi Arabistan’ın gönderdiği yardım malzemeleri. Adıyaman’a getirdik, köylere dağıtılacak. 7 TIR ekipman getirdik, hatta Suudi Arabistan’dan 13 yardım uçağı geldi. Şehirlere kendimiz dağıttık. Merkezde sorun olmadığı söylendi biz de bu küçük köylere dağıtmak için buraya geldik. Bu 13 uçak, bin tondan fazla insani yardım, çadır, yiyecek ve mutfak eşyası taşıyor. Bütün şehirleri gezdik ve bir tespit yaptık. Dağıtım Kahramanmaraş Pazarcık’ta yapıldı. Ondan önce Kahramanmaraş’ta küçük bir köydeydik. Bugün gördüğünüz ekip insani yardım ekibi. Suudi Arabistan Kralı Salman Vakfı’ndan. Bunun dışında Suudi Arabistan 95 kişiden oluşan arama kurtarma grubuyla da sahada. Bunun dışında tıbbi bir grup var. Medikal’de ayrıca Sağlık Bakanlığı’na bağlı birimler ve Suudi Arabistan Kızılayı’na bağlı birimlerin yanı sıra acil yardım ve hastaların sahada muayenesi gibi her türlü sağlık hizmetini veren ekipler de bulunuyor. Bunun dışında 60 kişilik bir mobil ekibimiz var. Bunlar da bu dağıtımlarda bize yardımcı oluyor. Kendileri çadır kurdular.”

Kuyulu Mahallesi Muhtarı Şevket Aydın, “Köyüm mağdur. Köyüm 500 haneli, 2 bine çıktı. Neden 2 bine çıktı. Adıyaman’da halk buraya akın etti. Onları misafir etmek zorundayız. . Çadır istiyoruz.” Allah bu hayırsever insanlardan razı olsun. Allah devletimizin yardımcısı olsun. Yapılan yardımları gördük ve gelmeye devam ediyor” dedi.

dulkadirogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu