Haber

Osman Kavala cezaevindeki 6’ncı yılında açıklama yaptı

Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala, cezaevindeki 6’ncı yılı dolayısıyla açıklama yaptı. Kavala, “Hiçbir suç işlediğime dair hiçbir delil olmadan 6 yıl cezaevinde tutuldum. Bunun bitmesini beklerken, Yargıtay’ın hukuksuzluğun kesinleşmesiyle infaz koşullarım daha da kötüleşti. Havel’in dediği gibi, ‘ Önemli olan umudunuzu yitirmemek’. Ülkemde hukukun galip geleceğine dair umudumu kaybetmedim.” söz konusu.

Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan işadamı Osman Kavala, cezaevinde 6’ncı yılını doldururken bugün yazılı açıklama yaptı. Kavala’nın avukatları aracılığıyla X (Twitter) hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Hata işlediğime dair hiçbir delil olmadan 6 yıl cezaevinde tutuldum. Bunun bitmesini beklerken, hukuksuzluğun Yargıtay kararıyla onaylanmasıyla infaz koşullarım ağırlaştı. Onur duydum. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin, aynı zamanda hapishane tecrübesi olan Vaclav Havel adına verdiği ödüle layık görülmesine rağmen Hamas’ın sivillere yönelik saldırısı ve İsrail bombardımanının Gazze’de yarattığı felaket bana bu ödülü vermedi. sevinme fırsatı.

“ÜLKEMDE HUKUKUN GEÇERLİ OLACAĞINA İLİŞKİN UMUTUMU KAYBETMEDİM”

Filistin’de büyük acılar yaşanmasına neden olan terör ve şiddet atmosferini besleyen adaletsizliklere karşı tüm uluslararası kuruluşların daha fazla hassasiyet göstererek, uluslararası hukuk normlarına uygun barışın sağlanması konusunda güçlü bir girişimde bulunacaklarını umuyorum. Havel’in dediği gibi ‘en önemli şey umudunuzu kaybetmemek’. “Ülkemde hukukun hakim olacağına dair umudumu kaybetmedim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu