Haber

Lise öğretmenleri depremzedeler için çadır kurmaya başladı

GAZİOSMANPAŞA Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarımı öğretmenleri depremzedeler için çadır kurmaya başladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda deprem bölgelerine gönderilmek üzere meslek liselerinde çadır üretimine başlandı.

Gaziosmanpaşa Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki moda tasarımı öğretmenleri, Kahramanmaraş’ta 11 ili yerle bir eden depremlerin ardından depremzedelerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için çadır kuruyor. Lise Müdürü Gülfem Yelenlibağ, çadır kurmak için 8 öğretmenin çalışmaya istekli olduğunu belirtti. Gülfem Yelenlibağ, “Okulumuzdaki depremzedeler için moda tasarımı öğretmenlerimiz profesyonel olarak dikmek istiyor. Çadır üretimine başladık. Önce İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gaziosmanpaşa Kaymakamlığımızın takviyeleriyle makine parkuru yapıldı. Okulumuzda kurduk.Ardından öğretmenlerimiz gerekli eğitimi tamamladıktan sonra hızla çadır üretimine başladık.Yıl ortasında ilk çadırın üretimi ile birlikte diğer okullarımızda da aynı şekilde başladı. .Gururluyuz.Aynı zamanda depremzedelere bu şekilde yardım ettiğimiz için bir nebze olsun rahatladık.Gecenin geç saatlerinde dahi öğretmenlerimiz çadırı dikip okulumuzun bahçesine kurdular, ardından kullanılabilirliğini test ettik. İlk üretimimiz gerçekleşti” dedi. Çadırların kısa sürede dikilmesi tamamlandıktan sonra deprem bölgesine gönderilecek.

– İstanbulhaber-osmaneli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu