Haber

Adayın konuşulduğu ilk toplantıda kriz çıktı! 1 yılda kuruldu 6 saatte dağıldı!

    Haber7-Özel

Türk siyasetinde yeni bir çağ açacağı teziyle ortaya çıkan Altı Levha; CHP, GEZEL Partisi, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisitarafından ilk toplantı 12 Şubat 2022 yılında kurulmuştur. altı masa 1 yıl sürenYolculukları boyunca defalarca toplanıp dağılarak ‘ortak akıl’ etrafında buluşacaklarını söyledi.

Aylardır yaptıkları toplantılarda en değerli konu olan cumhurbaşkanı adayını hiç konuşmayan altılar masası başkanları dün. Cumhurbaşkanı adayı ilk kez gündemiyle gündeme geldi. . Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda liderler konuşturmak istedikleri cumhurbaşkanı adaylarını getirdi. Açıklanan bilgilere göre Meral Akşener dışındaki 5 lider; DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Kemal KılıçdaroğluAdaylığını kabul etti.

İYİ PARTİ MASADAN KALDI

Dünkü altı masa toplantısından sonra gece yarısı kurmaylarını merkeze çağırdı. Akşener, durumu taraflara bildirdi. Bugün kameraların karşısına geçen Akşener, partisinin kararını açıkladı. Akşener, partisinin kıskaca alındığını ve dayatmalara zorlandığını belirtti. “Çok değerli imzalara imza attık. Ne olursa olsun imzamızın arkasındayız. Ancak kumar masasında da noter masasında da olmayacağız. 85 milyonun geleceğini şahısların egemenliğine teslim etmeyeceğiz. milletimizin kazanma ümidini yok etmeyin.”söz konusu.

MASA 6 SAATTE DEMONTE EDİLİR

İYİ Parti, Meral Akşener’in açıklamalarıyla altı masa ortaklığından ayrıldığını resmen açıkladı. 12 Şubat 2022Altılı masa resmi olarak kuruldu 12 toplantıdadünkü adaylık konuşmasının ardından 6 saat Görüşmede adaydan ilk kez bahsedince ilişkilerini bitirdiler. altı masa 03.03.2023resmen dağıldı.

KAYNAK: HABER7

korkutajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu